Lokaty

TOP 10 lokat bankowych na 12 miesiący z wkładem 10 tys. zł

Najlepsze lokaty roczne na kwotę 10 tys. zł dają zarobić średnio 2 proc. w skali roku.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

2,7 proc. w skali roku można uzyskać na Nest Lokacie Nowe Środki w Nest Banku. Depozyt musi być zasilony nowymi środkami (są one wyliczane jako różnica między łącznym saldem w dniu założenia lokaty, a saldem w dniu 15 października 2017 r.). Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń w maksymalnej kwocie depozytu.

Bank Ochrony Środowiska, osobom utrzymującym na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości min. 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu trwania depozytu oraz dokonujących transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł, oferuje EKOlokatę Plus. To nowy produkt z oprocentowaniem 2,5 proc. w skali roku. Najniższa możliwa wpłata na rachunek depozytu wynosi 1 tys. zł.

Na podobnych zasadach działa Lokata Cloud w Idea Banku (nie trzeba tu jednak wykonywać operacji kartą). Lokując na niej minimum 500 zł można zarobić 2,4 proc. odsetek w skali roku.

2,3 proc. w skali roku gwarantuje Lokata Plus (dawny Depozyt Plus) w Toyota Banku. Minimalna wpłata wymagana od posiadaczy Konta Jedynego wynosi 5 tys. zł.

W Santander Consumer Banku na Lokacie Nowe Środki zyskać można 2,05 proc. rocznie. Wystarczy na nią przelać min. 1 tys. zł nowych środków deponowanych ponad kwotę znajdujących się na należących do klienta rachunkach lokat terminowych wg stanu na 24 listopada 2017 r.

Korzystając z aplikacji CA24 Mobile w Credit Agricole można założyć depozyt ze stałym oprocentowaniem wyższym o 0,30 pkt. proc. w porównaniu z ofertą standardową. Lokata w Ofercie mobilnej gwarantuje 2 proc. odsetek rocznie. Nie ma ograniczenia w kwocie lokaty. Wystarczy 1 tys. zł.

Lokata Klasyczna w BGŻ Optima da już tylko 1,8 proc. w skali roku. Można na nią wpłacić minimum 1 tys. zł.

Bank Millennium może natomiast zaoferować Lokatę Kompletną. Jej progresywne oprocentowanie rośnie w okresach półrocznych – 2 proc. w pierwszych 6 miesiącach i 1,5 proc. w kolejnych sześciu- dając średni zysk na poziomie 1,75 proc. w skali roku. Aby założyć lokatę wystarczy kwota 1 tys. zł nowych środków, maksymalnie można ulokować do 200 tys. zł.

Tyle samo zarobić można w PlusBanku. Dysponując kwotą 1 tys. zł wystarczy ją wpłacić na lokatę terminową oferowaną w bankowości mobilnej banku.

1,7 proc. rocznie Getin Bank wypłaca z e-Lokaty Progresywnej. Należy na nią wpłacić minimum 500 zł. Oprocentowanie lokaty w pierwszym miesiącu wynosi 0,70 proc. i dochodzi do 3,30 proc. w ostatnim okresie jej trwania.

Zestawienie dziesięciu najlepszych depozytów rocznych na rynku zamyka eurobank z Lokatą mobilną. Można na niej zarobić 1,55 proc. w skali roku. Minimalna wpłata na lokaty zakładane przez aplikację mobilną banku wynosi 200 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły