REKLAMA
REKLAMA

Lokaty

Lokaty na kwotę większą niż 20 tys. Nie jest łatwo ulokować w banku duże pieniądze

Znalezienie dobrze oprocentowanej lokaty na kwotę większą niż 20 tys. zł, która nie zawierałaby dodatkowych warunków, nie jest łatwe.
Foto: Adobestock

Ulokować kwotę do 10 tys. zł na dobry procent? Proszę bardzo: zakładając konto/posiadając konto. Ulokować do 20 tys. zł? Bardzo proszę: wkładając do banku „nowe środki". A co z posiadaczami większych kwot? Pozostaje im albo założyć konto, albo znaleźć bank, dla którego będą to „nowe środki". A takich jest naprawdę niewiele.

Do miliona na krótko

Od bardzo już długiego czasu instytucją z wysokim limitem lokat – do 1 mln zł – jest Idea Bank. Pytanie, jak na potencjalnych deponentów wpływają napływające na jego temat informacje: od sprawy GetBacku po spodziewaną wysoką stratę, będącą efektem nie tylko tej kwestii, ale i utworzeniem rezerw związanych ze zwrotem prowizji od produktów inwestycyjnych z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym i prowizji od produktów ubezpieczeniowych powiązanych z umowami kredytu. Poszło za tym obniżenie oceny agencji EuroRating. A na dodatek zapowiadana fuzja z Getin Bankiem. Posiadacze większych kwot na pewno zdają sobie sprawę, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny obejmuje gwarancją w całości kwotę depozytów nieprzekraczającą równowartości w złotych 100 tys. euro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA