REKLAMA
REKLAMA

Lokaty

TOP 10 lokat na 1 miesiąc. Wrzesień 2018 r.

Już nie 3,5 proc. a 3,2 proc. w skali roku w najlepszym przypadku może zarobić osoba lokująca oszczędności na lokacie jednomiesięcznej. Dziś najwyższe zyski osiągnąć można na Lokacie Na Nowe Środki w Idea Banku. Z zestawienia zniknęła natomiast Lokata LOG-ujesz LOK-ujesz od eurobanku, która od miesięcy plasowała się na pierwszym miejscu naszego rankingu.
Foto: Adobestock

Na lokatę w Idea Banku można wpłacić od 500 zł do 1 mln zł nowych środków. Nie ma przy tym konieczności zakładania konta i obowiązku korzystania z innych produktów bankowych. Kolejne miejsce w rankingu należy do Banku Millennium. Bank oferuje Lokatę Urodzinową z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Depozyt można założyć w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Ofertą objęci są wyłącznie właściciele kont osobistych z dostępem do bankowości mobilnej. Minimalna kwota pozwalająca na otwarcie lokaty wynosi 1 tys. zł i nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Osoby korzystające z usług bankowości mobilnej EnveloBanku, który jest częścią Banku Pocztowego, mogą zyskać 1,5 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy, że założą konto osobiste i zawnioskują o otwarcie Lokaty EnveloMobilej. Minimalny przelew na depozyt wynosi 500 zł. Nie ma górnego progu wpłat.

Mając dostęp do bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBanku można założyć standardową lokatę terminową, która oferuje zysk w wysokości 1,4 proc. w skali roku. Najniższa możliwa kwota wpłaty to 1 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W Nest Banku, osoby posiadające rachunek bankowy, mogą otworzyć Nest Lokatę z oprocentowaniem 1,3 proc. w skali roku. Klienci, którzy nie chcą go zakładać, też mogą skorzystać z oferty, ale liczyć się muszą z niższymi odsetkami. Ich zysk to 1,1 proc. w skali roku. Minimalnie na depozycie znaleźć się może 1 tys. zł, nie ma ograniczeń w ilości i wielkości wpłat.

Na kolejnych dwóch lokatach: e-Lokacie od Banku Zachodniego WBK i Lokacie Internetowej od Raiffeisen Polbank, zarobić można 1 proc. w skali roku. Minimalny wkład to 1 tys. zł w przypadku depozytu od BZ WBK i 3 tys. zł w przypadku Raiffeisena. W obu ofertach brak ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W eurobanku przez jeden miesiąc można zarobić obecnie tylko 0,8 proc. w skali roku. Propozycja dotyczy Lokaty mobilnej, na którą można wpłacić już 200 zł. Maksymalny pułap wpłat nie jest niczym ograniczony.

Oprocentowanie na poziomie 0,7 proc. w skali roku gwarantuje Inteligo, PKO BP oraz Deutsche Bank. O lokaty terminowe z taką stawką wnioskować można przez serwis internetowy iPKO oraz aplikację mobilną IKO albo system bankowości elektronicznej db easyNet. Minimalne kwoty oszczędności jakie mogą znaleźć się na rachunkach lokat, to 1 tys. zł (bez górnej granicy wpłat).

0,65 proc. odsetek w skali roku oferuje Getin Bank na Lokacie Standardowej, a 0,6 proc. w skali roku zarobić można w Credit Agricole na Lokacie terminowej dostępnej w Ofercie Mobilnej, Pekao SA na Lokacie Mobilnej oraz w banku BGŻ BNP Paribas na Lokacie Pl@net. Minimalne wpłaty na wszystkie depozyty wynoszą 1 tys. zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA