REKLAMA
REKLAMA

Lokaty

Wysokie oprocentowanie dają lokaty z funduszami

Krótkoterminowy depozyt z oprocentowaniem 4 proc.? A może 4,75 proc.? Albo nawet 5 proc.? Tak, ale razem z funduszem inwestycyjnym.
Foto: Fotolia

Na wyższe stopy procentowe nie ma co liczyć. W oprocentowaniu depozytów coś tam drgnęło, ale średnia jest wciąż niska, a spora większość lokat nie pokrywa oprocentowaniem inflacji. Ta mniejszość to z kolei często lokaty promocyjne, o niskiej kwocie maksymalnej i z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków. W najlepszym razie trzeba angażować nowe dla banku środki, w najgorszym – zakładać konto, a czasem i wykazywać się transakcjami kartą.

Alternatyw dla bankowych depozytów trochę jest. Rekordowe jest zainteresowanie obligacjami skarbowymi, trwa boom na nieruchomości. Niewielkie jest natomiast zainteresowanie inwestycjami na rynku kapitałowym – Polacy raczej nie lubią ryzyka. Dlatego też banki zachęcają do kupowania jednostek funduszy inwestycyjnych, dołączając do oferty propozycję założenia wysoko oprocentowanej lokaty. Jej wartość uzależniona jest od kwoty przeznaczonej na zakup funduszy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA