Lokaty

Lokaty bardzo krótkoterminowe. Nietypowe terminy depozytów głównie dla stałych klientów

Pozostawienie pieniędzy w banku na nietypowy, krótki okres nie jest sprawą najłatwiejszą, zwłaszcza dla kogoś „z ulicy". Przy większych kwotach można jednak wszystko negocjować.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Banki mają w ofercie lokaty bardzo krótkoterminowe – na kilka–kilkanaście dni. Niestety, nie wszystkie, a w znakomitej większości przypadków są to propozycje dla posiadaczy kont osobistych i klientów bankowości internetowej i mobilnej. Czasem są to propozycje lokaty z jednym terminem, w większości – z wieloma, w tym nietypowymi.

Na różne okresy

Jednodniowa lokata Ping-Pong w Idea Banku jest oprocentowana na 1,75 proc. i jako jedyna przekracza 1 proc. Można ją jednak założyć tylko przez system bankowości internetowej – czyli jest to propozycja wyłącznie dla stałych klientów. Lokata 365, e-Lokata 365 to oferta Banku BPS – indywidualny okres oszczędzania: od 1 do 365 dni, oprocentowanie uzależnione od kwoty (do 20 tys. zł i powyżej) i okresu lokaty. Wyższe jest oprocentowanie dla lokat zakładanych przez internet. Waha się od 0,75 proc. (0,85 proc. przez internet) do 1,4 (1,5) proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz