REKLAMA
REKLAMA

Lokaty

Na start wysokie odsetki, a po promocji realne oprocentowanie

Ich oprocentowanie często jest wyższe niż tradycyjnych lokat, i to dla wyższych kwot. Ale podobnie jak w przypadku odnowienia lokaty tak i tu po upływie okresu promocji odsetki spadają.
Foto: Fotolia

Najlepiej oprocentowane lokaty dają obecnie 4 proc. na trzy miesiące. Ale to promocje, mające zachęcić klientów z nowymi środkami do założenia konta osobistego – i jest ich raptem pięć. Dalej mamy krótkoterminowe depozyty z oprocentowaniem między 3 a 3,5 proc.

To tyle samo, ile oferują najlepsze konta oszczędnościowe. Ale podobnie jak w przypadku odnowienia lokaty terminowej po okresie promocyjnym lub po przekroczeniu maksymalnej kwoty promocji oprocentowanie spada – czasem drastycznie. No i bez konta osobistego się nie obejdzie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA