REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Analiza techniczna bitcoina: Cena najniżej od września ubiegłego roku

W ciągu ostatnich siedmiu dni kurs bitcoina spadł o prawie 15 proc. i w czwartkowe popołudnie oscylował przy 3680 USD.
Foto: Bloomberg
Foto: GG Parkiet

Zaczął się więc test aktualnego dołka bessy, który wyznaczony został pod koniec listopada. Jeśli dołek zostanie pogłębiony, to z perspektywy analizy technicznej droga do wsparcia 3000 USD będzie otwarta. Poziom ten stanowił w ubiegłym roku silną barierę techniczną, więc być może i tym razem zaktywizuje popyt, o ile oczywiście ruch w dół będzie tak głęboki. Niestety, ale wszystkie argumenty techniczne są po stronie niedźwiedzi. Długoterminowy trend spadkowy potwierdzają zniżkujące średnie kroczące z 50 i 200 sesji, a ostatniej fali spadkowej towarzyszył wyraźnie podwyższony wolumen. Za odbiciem przemawia tylko RSI(14), który wraca właśnie ze strefy wyprzedania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA