REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Giełdy kryptowalutowe kiepsko chronią swoich inwestorów

Serwis ICOrating.com wziął pod lupę 100 platform do handlu cyfrowymi walutami. Ponad 50 proc. ma luki w systemach bezpieczeństwa.
Foto: Adobestock

W ciągu ostatnich ośmiu lat 31 giełd kryptowalutowych zostało zaatakowanych przez hakerów. Łączne straty z tego tytułu szacuje się na ponad 1,3 mld USD. Co gorsza – tendencja wcale nie spada. Całkiem niedawno, bo 20 września, zaatakowana została japońska giełda Zaif, a złodzieje obłowili się na 60 mln USD. Serwis icorating.com postanowił wziąć pod lupę kwestie bezpieczeństwa owych platform. Badaniu poddano 100 największych giełd, w których wartość dziennego obrotu przekracza 1 mln USD. Okazuje się, że sami organizatorzy obrotu zostawiają hakerom sporo luk. O jakie luki dokładnie chodzi? Najlepiej wyjaśni to metodologia badania.

Otóż analitycy wzięli pod uwagę cztery obszary. Pierwszy to błędy w samym kodzie platformy. Nie jest to wprawdzie najbardziej istotna luka, ale może powodować problemy w handlowaniu lub utratę danych. W tworzeniu rankingu bezpieczeństwa serwis na 100 możliwych punktów przyznawał w tym obszarze maksymalnie pięć. Co się okazało – 32 proc. badanych platform posiada tego typu błędy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA