Kryptowaluty

Analiza techniczna bitcoina: Notowania znów wróciły w obszar ważnej konsolidacji

Najpopularniejsza kryptowaluta straciła w środę 5,8 proc., a w czwartkowe popołudnie jej kurs nurkował o 7,9 proc. Skąd taka silna przecena?
Foto: AdobeStock

Prawdopodobnie jest to reakcja na informacje, że Goldman Sachs zrezygnował z planów wprowadzenia do oferty handlu kryptowalutami. „W odpowiedzi na zainteresowanie klientów różnymi produktami cyfrowymi zastanawiamy się, jak najlepiej im służyć w tej przestrzeni. W tym momencie nie osiągnęliśmy wspólnego stanowiska co do zakresu naszej oferty aktywów cyfrowych" – napisano w oficjalnym komunikacie. Nie da się ukryć, że branża liczy na to, że tradycyjne, duże instytucje finansowe wprowadzą cyfrowe waluty do oferty, co niewątpliwie zwiększyłoby popyt na tego rodzaju aktywa. Z Goldman Sachs, jako jednym z większych graczy, wiązano duże nadzieje, dlatego nie dziwi reakcja kursu.

Foto: Parkiet

Od strony technicznej mamy powrót notowań do konsolidacji 7–6 tys. USD. Już po raz piąty w tym roku eksplorują tę przestrzeń. Efekt jest taki, że w ujęciu długoterminowym rynek coraz bardziej się równoważy, co pokazuje horyzontalne ułożenie 50-sesyjnej średniej oraz wypłaszczająca się dzienna dwusetka. A jak mówi teoria, im dłużej trwa ruch boczny, tym silniejszego należy oczekiwać wybicia. Tak więc każdy atak na granicę 7 lub 6 tys. USD będzie traktowany jako potencjalny sygnał wejścia w nowy trend, o kierunku zgodnym z kierunkiem wybicia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz