Kryptowaluty

Najważniejsze kryptonewsy tygodnia: Duża zwyżka kursu Dasha i powrót giełdy Bithumb

Foto: AFP

Jordan Belfort ostrzega przed pułapką | Słynny „Wilk z Wall Street" po raz kolejny negatywnie wypowiadał się na temat kryptowalut. – Wiem, o czym mówię. Sam byłem oszustem. Żeby manipulować rynkiem, trzeba wytworzyć popyt. Dlatego tym dzieciakom robi się pranie mózgu – powiedział w wywiadzie dla CNBC Belfort. Jego zdaniem bitcoinowa bańka, jak to ujął, pęknie w ciągu roku.

Powrót giełdy Bithumb | Jedna z największych na świecie platform do handlu kryptowalutami – koreańska Bithumb – wznowiła rejestracje nowych klientów. Przypomnijmy, że w wyniku czerwcowego ataku hakerów straciła 30 mln USD i wstrzymała zakładanie nowych kont. Analitycy twierdzą, że to właśnie powrót Bithumb wywindował ostatnio cenę bitcoina do ponad 7000 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz