REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Branża kryptowalutowych funduszy inwestycyjnych rośnie jak na drożdżach

Tytułowy wniosek płynie z opublikowanego ostatnio raportu firmy badawczej Crypto Fund Research. Warto poznać jego szczegóły.
Foto: Adobestock

Kilka tygodni temu zwracałem w tym miejscu uwagę na dwie ważne kwestie, które mogą rozruszać rynek kryptowalut. Pierwsza to nowe usługi depozytowe niektórych platform transakcyjnych skierowane do inwestorów instytucjonalnych. Mowa m.in. o Coinbase Custody. Druga ważna kwestia to coraz więcej wniosków do amerykańskiego nadzoru (SEC) o wprowadzenie ETF-ów na bitcoina (część będzie się rozstrzygać w najbliższym czasie). Teraz natknąłem się na raport Crypto Fund Resarch, który potwierdza, że rośnie liczba firm specjalizujących się w zarządzaniu kryptoaktywami. Mowa tutaj o inwestowaniu zarówno w kryptowaluty, w emisje tokenów (ICO), jak i bezpośrednio w firmy z branży krypto i blockchain (np. fintechy). Funduszy działających w tej działce jest w tej chwili na świecie 466. Jak wygląda struktura i dynamika rozwoju tego rynku?

Na wspomnianych 466 instytucji składają się: 16 funduszy typu private equity, 195 funduszy typu venture capital i 255 funduszy typu hedge. Te ostatnie są najbardziej popularne, co wiązać należy z bardzo wysoką zmiennością notowań na rynku kryptowalut i spektakularnymi zwyżkami z końca ubiegłego roku. Sporą dynamikę wzrostu notuje jednak także segment funduszy PE i VC, które inwestują lub same zakładają startupy z branży fintech, zajmujące się nowymi polami wykorzystania technologii blockchain.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA