REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Najważniejsze kryptonewsy tygodnia: SEC blokuje ETF-y na bitcoina

Foto: AFP

SEC blokuje ETF-y na bitcoina | Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła dziewięć wniosków o utworzenie ETF-ów na bitcoina, złożonych przez firmy ProShares, GraniteShares oraz Direxion. Powód? Obawa przed oszustwami i manipulacjami, do jakich dochodzi na rynku cyfrowych walut. Jednocześnie komisja zwróciła uwagę, że jej opinia nie oznacza dezaprobaty dla innowacyjności kryptowalut i technologii blockchain. Na 30 września wyznaczony jest termin rozpatrzenia kolejnych wniosków (m.in. VanEck ETF), ale po opisywanym odrzuceniu i wcześniejszym niepowodzeniu braci Winklevoss należy oczekiwać kolejnej, negatywnej opinii.

Steve Wozniak entuzjastycznie o kryptowalutach | Podczas konferencji Blockchain Chainxchange współzałożyciel Apple'a poinformował, że zaangażował się w firmę z branży kryptowalutwej – Equi Capital, a także wyraził niemały entuzjazm na temat cyfrowych pieniędzy. Mówił m.in. o tym, że to, co dzieje się obecnie w tej branży, przypomina mu wczesne lata internetu. Zwracał też uwagę, że bardziej ufa matematyce niż ludzkiemu nadzorowi, mając tu zapewne na myśli kryptografię, która stoi za bezpieczeństwem bitcoina.

Polski magazyn branżowy | Nasza branża kryptowalut doczekała się własnego magazynu „I love crypto". Jest to kwartalnik. Cena 46,99 zł za sztukę. W pierwszym numerze znalazły się m.in. wywiad z byłą minister cyfryzacji Anną Streżyńską oraz poradnik mówiący, jak oceniać projekty kryptowalutowe. Na Twitterze pojawiły się nieprzychylne komentarze dotyczące tego, że skoro za pismo można płacić tylko w złotych, to świadczy to o słabości całej branży. Zapytaliśmy więc twórców magazynu o metody płatności. – Można zapłacić trzema metodami – Payu, PayPalem lub w BTC. Przyjmujemy również płatności w MaxROY coinach, Bentyncoinach lub Dr Lexach – odpisała Olga Brzeżecka, redaktorka pisma.

BitMEX wynajął najdroższe biuro świata | Jak donosiła prasa w Hongkongu, platforma handlu kryptowalutami współzałożona przez byłego tradera Citigroup – Arthura Hayesa, właśnie wynajęła najdroższe biura na świecie. Mowa o 45. piętrze Centrum Cheung Kong. W budynku tym są także biura takich gigantów, jak Goldman Sachs, Barclays, Bank of America.

Turcy przerzucają się z liry na bitcoina | Kryzys walutowy w państwie Erdogana zbiegł się w czasie ze zwiększonym wolumenem obrotu na tamtejszych platformach kryptowalutowych. Serwis Bitcoin.org odnotował skokowy wzrost (o 40 proc.) wyświetleń ze strony tureckich użytkowników, a na tureckiej giełdzie Koinim w ciągu kilku dni w połowie sierpnia odnotowano 63-proc. wzrost wolumenu handlowego. Dla giełd BTCTurk oraz Paribu wartości te wyniosły odpowiednio 35 oraz 100 proc. – wynika z danych CoinMarketCap.

Bliźniacy Winklevoss promują dobre praktyki | Znani ze sporu o Facebooka bracia od dawna są zaangażowani w branżę kryptowalut (posiadają platformę Gemini). W ostatnim czasie powołali The Virtual Commodities Association, w skład którego wchodzą: Gemini oraz trzy inne giełdy. Organizacja ta ma promować dobre praktyki i regulacje w branży cyfrowych aktywów, a przyłączenie się do niej jest dobrowolne.

Źródła: bitcoin.pl, Bloomberg.com, bithub.pl, bitcoinist.com


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA