REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Kryptowaluty

Nie tylko bitcoin

Globalne wykorzystanie technologii blockchain, spopularyzowanej przede wszystkim przez kryptowaluty, w służbie zdrowia było warte 3,69 mld USD w 2017 r. Według danych Big Market Research prognozowane tempo wzrostu między 2018 a 2025 r. wyniesie 72,8 proc., a w połowie drugiej dekady sektor będzie wart 293,3 mld USD.
Foto: Adobestock

Głównym czynnikiem wzrostu będą coraz częstsze przypadki wycieku, naruszenia i kradzieży danych medycznych. 70 proc. amerykańskich instytucji z tego sektora potwierdziło, że zdarzył im się wyciek danych. Jedna trzecia przyznała, że taki incydent zdarzył się w ostatnim roku. Wycieki zdarzały się też w Polsce.

W 2017 r. do sieci trafiły dane pacjentów z ok. 90 szpitali. Oprócz coraz częstszych sytuacji tego typu, popyt na blockchain będą napędzały rządowe projekty i wsparcie w tym sektorze, które mogą dotować rozwiązania oparte o łańcuch bloków. Jak przestrzegają autorzy raportu, głównymi czynnikami hamującymi rozwój sektora może być brak świadomości dotyczący tej technologii. Największe firmy, które zajmują się blockchainem na tym rynku, to m.in. IBM, Microsoft, Guardtime oraz PokitDok. Jako główne regiony wskazano Amerykę Północną, Europę i Azję Pacyficzną, której udział w rynku ma rosnąć najszybciej. GBC

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA