Kryptowaluty

Ethereum mocniej przyciąga niż bitcoin

Wolumen obrotu kryptowalutą ethereum (ether) w pierwszym półroczu 2021 r. rósł o wiele szybciej niż obroty bitcoinami. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii – wynika z raportu Coinbase, największej giełdy kryptowalutowej świata.
Foto: Adobestock

Według danych pochodzących z 20 głównych giełd obroty w handlu bitcoinami wyniosły w pierwszym półroczu 2,1 bln USD i były o 489 proc. większe niż w takim samym okresie rok wcześniej. W tym samym czasie wolumen obrotu etherem wzrósł aż o 1461 proc., do 1,4 bln USD. Bitcoin zyskał w pierwszym półroczu 20 proc. wobec dolara, a przez 12 miesięcy, zakończonych 30 czerwca 2021 r., zdrożał o 280 proc. W tym samym czasie ether wzrósł odpowiednio o 210 proc. i 895 proc.

„Wielu naszych największych klientów instytucjonalnych, w tym fundusze hedgingowe, fundacje i korporacje, zwiększyło ekspozycję na ethereum w pierwszej połowie roku lub po raz pierwszy dodały je do swoich portfeli, wierząc w jego długoterminową siłę w porównaniu z bitcoinem" – piszą analitycy Coinbase.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.