REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin 23 proc. w górę

W środę kurs najbardziej popularnej kryptowaluty rósł nawet do 7588 USD. To najwyższy poziom od pierwszej połowy czerwca.
Foto: AFP

Tytułowy wzrost kursu nastąpił między 12 a 19 lipca. Tak dużego ruchu w tak krótkim czasie nie było na tym rynku od początku kwietnia. Przyczyn skoku wyceny nie znajdziemy raczej w manipulacji tokenem tether, a raczej w rosnącym zainteresowaniu kryptowalutami i blockchainem ze strony dużych inwestorów i instytucji. Tak przynajmniej wynika z komentarzy zagranicznych ekspertów. Okazuje się, że kurs bitcoina pchnąć mogło co najmniej pięć informacji.

W ostatni poniedziałek, jeden z czołowych graczy na rynku płatności bitcoinem, otrzymał licencję na obrót kryptowalutami od Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku. Kolejna „pieczątka" od państwowej instytucji, to kolejny mały kroczek w postępującej adopcji nowych nośników wartości. Zwłaszcza że chodzi tu o gracza dość sporego kalibru. Jak podają redaktorzy Bithub.pl, BitPay ma podpisane umowy z setkami tysięcy firm z całego świata, wśród których są m. in. Microsoft i Virgin Galactic.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA