REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Co się dzieje na wykresie bitcoina?

Analizę techniczną trzech kryptowalut przeprowadza Piotr Neidek, analityk DM mBanku.
Foto: Adobestock

BITCOIN

Foto: parkiet.com

Na wykresie dziennym utworzyła się negatywna dywergencja pomiędzy ceną a RSI_d, co w połączeniu z sygnałem sprzedaży powstałym na ww. oscylatorze ostrzega przed pojawieniem się spadkowej fali. Takowa już została zainicjowana w ostatnich dniach zaś piątkowe naruszenie dziennej dwusetki ponownie generuje obawy związane z kondycją popytu. Na wykresie tygodniowym nie doszło do wyłamania kluczowej strefy oporu zlokalizowanej w okolicy psychologicznego poziomu 6k a tym samym nie pojawił się średnioterminowy sygnał kupna pozwalający postawić optymistyczny outlook dla ww. kryptowaluty.

ETHEREUM

Foto: parkiet.com

W ostatnim czasie nie doszło do zamknięcia tygodnia powyżej omawianej wcześniej bariery 181USD a tym samym zabrakło sygnału kupna pozwalającego zmienić dotychczasowy, spadkowy outlook. Obecnie Ethereum testuje od północy średnią MA200_d przez co pojawia się pretekst do zatrzymania deprecjacji, jednakże przełamanie w ostatnich dniach lokalnego wsparcia negatywnie wpływa na ogólną sytuację techniczną. Na uwagę zasługuje układ overlap jaki pojawił się w tym tygodniu w momencie powrotu kryptowaluty z kilkumiesięcznych szczytów do strefy punktowej poniżej 160USD. Tego typu struktura wzmacnia obawy związane wiarygodnością kwietniowej zwyżki a tym samym stwarza pretekst do dalszych spadków. Oporem dla Ethereum pozostaje psychologiczna bariera 200USD, bez wybicia której kreski są na korzyść niedźwiedzi.

XRP

Foto: parkiet.com

Kwestią otwartą pozostaje formacja trójkąta, z której rzekomo wybija się kryptowaluta. Kwietniowe maksimum pokryło się z MA200_d i po dotarciu cen do dziennej dwusetki XRP wykonało krok w tył budując ekstremum, które zbieżne jest z górnym ograniczeniem nowopowstałej formacji trójkąta.  Jeżeli jest to wiarygodna struktura, wówczas obserwowane w ostatnich dniach cofnięcie ma prawo okazać się zalążkiem nowej, spadkowej fali. Aby jednak sygnał został aktywowany, tygodniowa cena close powinna wypaść poniżej 0.2816 – do tej wysokości XRP pozostaje jeszcze bezpieczne.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA