REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Szwajcarska giełda wyrasta na lidera w oferowaniu kryptowalutowych produktów

SIX udostępnia już swoim klientom instrumenty ETP na koszyk kryptowalut, a także osobno na bitcoina i ethereum. Plany są jednak bardziej ambitne.
Foto: Adobestock

Od listopada ubiegłego roku na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych SIX notowany jest ETP (ang. Exchange Traded Product), dla którego instrumentem bazowym jest indeks śledzący notowania pięciu kryptowalut o największej kapitalizacji (bitcoin, ethereum, XRP, bitcoin cash i litecoin). W tym krótkim czasie, jaki upłynął od debiutu, łączny wolumen obrotu tym instrumentem przekroczył wolumen analogicznych instrumentów na ropę naftową. W grudniu i styczniu kryptowalutowy ETP był najchętniej handlowanym ETP na giełdzie SIX.

W tym kontekście nie dziwi fakt, że SIX idzie za ciosem i poszerza swoją ofertę. W ciągu kilku ostatnich tygodni pojawiły się osobne ETP na bitcoina i ethereum, a kilka dni temu Amun, dostawca instrumentów, pochwalił się, że w kolejce są kolejne kryptowaluty. Mowa o XRP. – Spodziewamy się wprowadzenia pierwszego na świecie ETP na XRP, i to w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – powiedział serwisowi Coindesk.com szef Amuna Hany Rashwan.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA