REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bessa nie przeszkadza bitcoinowi w procesie stopniowej adopcji

Raporty i serwisy analityczne pokazują, że na świecie przybywa użytkowników kryptowalut, punktów akceptujących takie płatności, a także bitomatów. Liczby wciąż są małe, ale konsekwentnie rosną.
Foto: AFP

Portfel kryptowalutowy w najnowszym Samsungu Galaxy, JP Morgan z własną kryptowalutą, możliwość kupna bitcoina w 10 tys. punktów sprzedaży tytoniu we Francji, a także płatność kryptowalutą za transport publiczny w 37 miastach Argentyny – to cztery wybrane newsy tylko z ostatnich dwóch tygodni. Łączy je jeden wniosek – adopcja cyfrowych pieniędzy stopniowo postępuje. Trudno powiedzieć, czy to wciąż tylko eksperymenty, czy przygotowanie do nowej ery pieniądza, ale pewien trend powoli się klaruje.

Skok o 440 proc.

Potwierdza to także najnowszy raport Kaspersky Lab, rosyjskiej firmy z branży cyberbezpieczeństwa. Według autorów owego raportu już co dziesiąta osoba na świecie użyła bitcoina lub innej kryptowaluty do zrobienia zakupów w sieci. Tak wynika z ankiety, którą przeprowadzono wśród 12 tys. klientów firmy, pochodzących z 22 różnych krajów. – Pomimo załamania cen wirtualnych walut, możemy zauważyć duże zapotrzebowanie na cyfrowe transakcje zgłaszane przez konsumentów. Nasza ankieta przeprowadzona wśród nabywców wykazała, że ich istotny odsetek używa kryptowalut, co było dla nas zaskakujące. Jednak są też realne niebezpieczeństwa związane z transakcjami tego typu, ponieważ jest to bardzo młoda metoda – powiedział Vitaly Mzokov, szef działu weryfikcji w Kaspersky Lab.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA