REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Swing na bitcoinie to tylko korekta

Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku, bierze pod lupę wykresy trzech najbardziej popularnych kryptowalut: bitocina, ethereum i XRP.
Foto: Bloomberg

Bitcoin

Foto: parkiet.com

Trwająca od początku lutego zwyżka wciąż pozostaje pomiędzy kluczowymi ekstremami powstałymi w okresie 29 listopada – 14 grudnia, przez co obserwowany swing nosi znamiona lokalnej korekty. Optymistycznie przedstawia się kwestia obrony tygodniowej dwusetki, na której osiadł bitcoin pod koniec ubiegłego roku i jeżeli historia ma się powtórzyć, to położenie ww. kryptowaluty na wykresie jest korzystne dla zmiany trendu – o ile tylko pojawią się sygnały kupna. Niestety jak na razie, oprócz obrony ruchomego wsparcia MA200_w, brakuje klarownych i wiarygodnych sygnałów, na podstawie których dotychczasowy, spadkowy outlook uległby zamknięciu.

Ethereum

Foto: parkiet.com

Do oporu usytuowanego na wysokości 170 USD pozostało jeszcze trochę miejsca zatem korekta wzrostowa ma prawo postępować w najbliższych dniach, jednakże charakter aprecjacji, układ dziennej dwusetki jak i położenie tygodniowych EMA wciąż wskazuje na nadrzędny trend spadkowy. Ostatnie odczyty RSI_d uwidaczniają lokalne wykupienie, co z jednej strony wpływa hamująco na tempo wzrostowego podbicia, jednakże jak pokazuje historia kryptowalut, klasyczne wskazania ww. indykatora nie są obligatoryjne.

XRP

Foto: parkiet.com

Zawężenie wahań wewnątrz trójkąta przygotowuje do zwiększenia zmienności, która wprawdzie lekko się zwiększyła, jednakże ostatnie tygodnie na tle historycznych obserwacji wypadają wciąż słabo. Jednocześnie przybliża się moment wybicia cen z ww. formacji, której górne ograniczenie zostało już naruszone aczkolwiek bez konkretnych sygnałów. Z jednej strony wtorkowe podbicie stanowi element pułapki hossy zachęcającej do deprecjacji, z drugiej zaś do wyznaczenia wiarygodnego oporu wymagane jest więcej niż dwa ekstrema, dlatego też na sygnał kupna będzie trzeba jeszcze zaczekać.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA