REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Swing na bitcoinie to tylko korekta

Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku, bierze pod lupę wykresy trzech najbardziej popularnych kryptowalut: bitocina, ethereum i XRP.
Foto: Bloomberg

Bitcoin

Foto: parkiet.com

Trwająca od początku lutego zwyżka wciąż pozostaje pomiędzy kluczowymi ekstremami powstałymi w okresie 29 listopada – 14 grudnia, przez co obserwowany swing nosi znamiona lokalnej korekty. Optymistycznie przedstawia się kwestia obrony tygodniowej dwusetki, na której osiadł bitcoin pod koniec ubiegłego roku i jeżeli historia ma się powtórzyć, to położenie ww. kryptowaluty na wykresie jest korzystne dla zmiany trendu – o ile tylko pojawią się sygnały kupna. Niestety jak na razie, oprócz obrony ruchomego wsparcia MA200_w, brakuje klarownych i wiarygodnych sygnałów, na podstawie których dotychczasowy, spadkowy outlook uległby zamknięciu.

Ethereum

Foto: parkiet.com

Do oporu usytuowanego na wysokości 170 USD pozostało jeszcze trochę miejsca zatem korekta wzrostowa ma prawo postępować w najbliższych dniach, jednakże charakter aprecjacji, układ dziennej dwusetki jak i położenie tygodniowych EMA wciąż wskazuje na nadrzędny trend spadkowy. Ostatnie odczyty RSI_d uwidaczniają lokalne wykupienie, co z jednej strony wpływa hamująco na tempo wzrostowego podbicia, jednakże jak pokazuje historia kryptowalut, klasyczne wskazania ww. indykatora nie są obligatoryjne.

XRP

Foto: parkiet.com

Zawężenie wahań wewnątrz trójkąta przygotowuje do zwiększenia zmienności, która wprawdzie lekko się zwiększyła, jednakże ostatnie tygodnie na tle historycznych obserwacji wypadają wciąż słabo. Jednocześnie przybliża się moment wybicia cen z ww. formacji, której górne ograniczenie zostało już naruszone aczkolwiek bez konkretnych sygnałów. Z jednej strony wtorkowe podbicie stanowi element pułapki hossy zachęcającej do deprecjacji, z drugiej zaś do wyznaczenia wiarygodnego oporu wymagane jest więcej niż dwa ekstrema, dlatego też na sygnał kupna będzie trzeba jeszcze zaczekać.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA