REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Wiadomości ze świata kryptowalut i technologii blockchain

Foto: Adobestock

7 mln USD w 15 min | BitTorrnet sprzedał w minionym tygodniu swoje tokeny na platformie Binance LaunchPad. Dystrybucja aktywów zajęła kwadrans i przyniosła firmie 7 mln USD. Popyt był bardzo duży. Prezes Binance Changpeng Zhao ćwierkał na Twitterze o przeciążeniu platformy zbyt dużą ilością użytkowników.

Bessa pogrąża giełdy | Ukraińska platforma do handlu kryptowalutami Liqui poinformowała o zakończeniu działalności. Główna przyczyna decyzji to spadek wolumenu zawieranych transakcji. Użytkownicy giełdy mają 30 dni na wypłatę swoich środków.

XRP mocno w górę | Notowania kryptowaluty wzrosły w środę o 11 proc., co było najlepszym wynikiem wśród kryptowalut o największej kapitalizacji. XRP pomogły przychylne słowa Christine Lagarde, szefowej MFW, podczas Paris Fintech Festival.

Więcej kradzieży niż przed rokiem | Według raportu firmy analitycznej CipherTrace w 2018 r. na rynku kryptowalut doszło do oszustw i kradzieży na 1,7 mld USD. Jest to kwota o 300 proc. wyższa niż w 2017 r.

NEM z kłopotami | Fundacja NEM, zarządzająca własną platformą blockchainową, poinformowała o problemach finansowych i konieczności zmiany modelu działania. Wszystko przez bessę na rynku kryptowalut. Wartość tokenów fundacji – XEM, spadła w ciągu roku o 98 proc.

Współzałożyciel Apple'a sprzedał na szczycie | Podczas Nordic Business Forum w Sztokholmie Steve Woźniak powiedział, że pozbył się swoich bitcoinów, gdy zobaczył na wykresie cenę 20 000 USD. Wygląda więc na to, że sprzedał na samym szczycie poprzedniej hossy. Nie wiadomo, ile bitcoinów posiadał, ale przyznał, że zainteresował się rynkiem przy cenie 700 USD.

Krucjata Roubiniego trwa | Ekonomista znany z tego, że przewidział kryzys sprzed dekady, cały czas pozostaje zagorzałym przeciwnikiem kryptowalut i technologii łańcucha bloków. – Bitcoin i kryptowaluty są matką i ojcem wszystkich baniek, blockchain to zaś nic innego jak fantazyjna baza danych – powiedział Roubini do uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Nowy ranking kryptowalut | Chińskie Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego po raz dziewiąty zaktualizowało swój comiesięczny ranking publicznych blockchainów (bierze w nim pod uwagę 33 projekty). Na pierwszych trzech miejscach znalazły się odpowiednio EOS, Ethereum oraz Ontology. Bitcoin natomiast awansował z 18. pozycji na 15.

Kolejna giełda na liście ostrzeżeń KNF | Tym razem Komisja dodała do swojej listy alertów Coinroom. Powód? Ten sam co w przypadku BitBay i Bitmarket24, czyli podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 150 i art. 151 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego).

Branżowe samoregulacje | Cztery giełdy kryptowalut w Korei Południowej rozpoczęły współpracę w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy. Są to: Bithumb, Upbit, Corbit i Coinone. Dzięki współpracy giełdy będą mogły monitorować podejrzane przepływy środków między poszczególnymi aktywami w tym samym czasie. Inicjatywa ma też na celu zwiększenie zaufania do branży ze strony organów regulacyjnych i nadzorczych.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA