Kredyty i pożyczki

Zdolność kredytowa trzyosobowej rodziny. Listopad 2017

Sprawdziliśmy jak w listopadzie banki wyliczały zdolność kredytową małżeństwa z jednym dzieckiem, które chce zaciągnąć kredyt hipoteczny na 25 lat. Który bank zaoferuje najwięcej?
Foto: Adobestock

Na potrzeby rankingu przyjęliśmy następujące założenia: rodzina ma 20 proc. wkładu własnego; małżonkowie pracują od 5 lat (umowa na czas nieokreślony); łączny dochód, który wpływa na ich rachunek bankowy, to 6,5 tys. zł netto miesięcznie; mieszkają w mieście (powyżej 300 tys. mieszkańców); mają samochód; mogą pochwalić się pozytywną historię kredytową - nie mają również żadnych obciążeń finansowych (karty kredytowej i limitów w koncie); miesięczny koszt utrzymania rodziny wynosi średnio 2,5 tys. zł.

O najwyższą kwotę kredytu hipotecznego można się starać w Banku Handlowym - zaoferuje ponad 600 tys. zł. Podobną kwotę można uzyskać w Banku BGŻ BNP Paribas.

W zeszły miesiącu najwięcej można było pożyczyć w ING Banku Śląskim. Dziś daje jednak nieco ponad 580 tys. zł, czyli o 56 tys. zł mniej.

Alior Bank wylicza zdolność kredytową trzyosobowej rodziny na poziomie 567 tys. zł. Wynik ten, w stosunku do października, poprawił się o ponad 36 tys. zł.

O 550 tys. zł można wnioskować w Banku Millennium, o nieco mniej - 543 tys. zł - w banku Credit Agricole. Bank ten jeszcze w październiku, wyliczał zdolność kredytową naszych modelowych klientów na kwotę 444 tys. zł.

PKO Bank Polski i PKO Bank Hipoteczny mogą udzielić kredytu hipotecznego na kwotę około 531 tys. zł (wcześniej 532 tys. zł)

W listopadzie nie zmieniły się wyliczenia podane przez banki:  Raiffeisen Polbank (529 tys. zł), mBank (522 tys. zł), Bank Zachodni WBK (504 tys. zł) czy BPS (338 tys. zł).

O ponad 60 tys. zł więcej  niż w październiku zaoferuje Bank Ochrony Środowiska – 445 tys. zł.

Ze wszystkich ankietowanych instytucji najmniej skłonny jest pożyczyć Bank Pocztowy – tylko 300 tys. zł, podczas gdy zwycięzca rankingu jest w stanie zaoferować jeszcze raz tyle. Średnia zdolność kredytowa wyniosła w listopadzie 510 tys. zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły