Kredyty i pożyczki

TOP 10 kredytów gotówkowych na kwotę 3 tys. zł. Listopad 2017

Średnio 274 złote miesięcznie zapłaci osoba, która zaciągnie dziś kredyt gotówkowy na kwotę 3 tys. zł i będzie go spłacać przez 12 miesięcy. Sprawdziliśmy gdzie szukać najtańszej pożyczki gotówkowej tuż przed świątecznym sezonem zakupowym.
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski

Najkorzystniej gotówkę pożyczyć można w banku Raiffeisen Polbank. Miesięczna rata „Pierwszej Pożyczki" zaciągniętej na rok wynosi 257,5 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 0 proc. Prowizja 2,99 proc. Bank udziela kredytu wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Kwota pożyczki jest ograniczona kwotowo do 4 tys. zł, a maksymalny okres kredytowania wynosi 2 lata.

„Mini Ratka" czeka zaś na klientów banku PKO BP. Miesięczny koszt pożyczki to 262 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 8,99 proc., a prowizja 11,39 proc. Mini Ratkę zaciągnąć można na kwotę od 1 tys. zł do 120 tys. zł; bez zaświadczeń do 24 tys. zł (wraz z kredytowanymi kosztami). Bank oferuje maksymalny okres spłaty do 96 miesięcy.

W eurobanku miesięczna rata pożyczki może wynieść blisko 263 zł. Oprocentowanie nominalne kredytu wynosi 9,4 proc. W ramach Pożyczki od ręki bank nie pobiera prowizji. Gotówka w kwocie od 500 zł do 4 tys. zł, dostępna jest na podstawie oświadczenia o dochodzie. Okres kredytowania wynosi od 3 do 36 miesięcy.

Alior Bank oferuje kredyt z możliwością zwrotu w ciągu 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów. Miesięczna rata Pożyczki Przymiarka wynosi 270 zł. Bank nalicza oprocentowanie w wysokości 5 proc. nominalnie oraz prowizję za udzielenie kredytu - również w wysokości 5 proc. Maksymalna kwota o jaką można wnioskować to 30 tys. zł. Zwrot musi nastąpić maksymalnie w okresie 48 miesięcy. PlusBank oferuje natomiast Kredyt TU i TERAZ z oprocentowaniem 0 proc. i prowizją za jego udzielenie 7,99 proc. Miesięczna rata to niecałe 272 zł. Kwota kredytu może wynieść od 1 do 4 tys. zł. Można ją spłacać przez 2 lata.

Raty na poziomie 276 zł mogą mieć klienci banku Pekao SA. Oprocentowanie nominalne kredytu wynosi 8,99 proc. (prowizja - 5 proc. wnioskowanej kwoty). Pożyczka Ekspresowa daje możliwość zaciągnięcia zobowiązania nawet do 200 tys. zł na okres 8 lat.

W Banku Ochrony Środowiska zaciągnąć można Pożyczkę jesienną (promocja do końca listopada). Jej rata wynosi blisko 300 zł. Składa się na nią oprocentowanie w wysokości 8,5 proc. oraz prowizja na poziomie 7 proc. Pożyczkę zaciągnąć można do kwoty 150 tys. zł, a jej spłatę rozłożyć na 120 rat. Bank BGŻ BNP Paribas może udzielić kredytu z oprocentowaniem 7,99 proc. oraz prowizją 7,9 proc. Rata takiego zobowiązania wynosi 282,68 zł.

Niewiele więcej inkasować będzie ING Bank Śląski. Rata udzielonej przez niego pożyczki może wynieść 283 zł. Bank nalicza oprocentowanie w wysokości 8,99 proc. i prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 7,99 proc.

Na ostatnim miejscu naszego zestawienia znalazł się Bank Pocztowy i mobilny EnveloBank. W obu instytucjach oferowany jest jednakowy kredyt – z oprocentowaniem nominalnym 8 proc. i prowizją 8 proc. Miesięczna rata kredytu wynosi w tym przypadku blisko 284 zł.

Poza rankingiem znalazły się oferty Orange Finanse z ratą równa 285 zł, Getin Banku z ratą na poziomie 291 zł, mBanku z ratą 293 zł i Banku Millennium, w którym zapłacić trzeba 296 zł miesięcznie za kredyt w kwocie 3 tys. spłacany przez 12 miesięcy.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły