Koronawirus

Branża bukmacherska a pandemia koronawirusa

Pandemia koronawirusa mocno zmieniła obraz życia społecznego i równie silnie wpłynęła na kondycję polskiej gospodarki. Wiele branż bardzo dotkliwie odczuło wprowadzenie obostrzeń, jednak rynek bukmacherski wydaje się być w stosunkowo dobrym położeniu. Nie można jednak przejść obojętnie obok faktu, że w okresie lockdownu dość widocznie zmieniły się preferencje graczy, na co branża bukmacherska musiała zdecydowanie zareagować. Zatem jak pandemia zmieniła obraz polskiej bukmacherki?

Zakłady bukmacherskie a przerwa w rozgrywkach sportowych

Koronawirus wywrócił świat sportu do góry nogami, a wszystko za sprawą kolejnych przekładanych czy odwoływanych eventów. Problemy nie ominęły nawet organizatorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej czy Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które miały się odbyć w 2020 roku - obie imprezy odbędą się z rocznym opóźnieniem. Reaktywacja sportu nastąpiła jednak dużo wcześniej, bo kilka miesięcy po wybuchu pandemii, kiedy na stadiony, korty tenisowe i hale widowiskowe wrócili sportowcy. Powrócił również zapał kibiców do legalnych zakładów bukmacherskich, które w znacznej części przeniosły się do Internetu.

Rynek bukmacherski w Internecie

Popularność internetowych serwisów bukmacherskich nie jest przypadkowa. W dużej mierze jest to wynik zamknięcia wielu punktów stacjonarnych, ale też wcześniejszych preferencji użytkowników, którzy coraz bardziej doceniają komfort obstawiania meczów w zaciszu domowym. Platformy legalnych bukmacherów nieustannie przechodzą modernizacje w celu ich usprawnienia oraz wzbogacania ich o nowe funkcjonalności. Bukmacher online to często również wiele ciekawych kodów promocyjnych, bonusów i darmowych zakładów dla nowych użytkowników, które często nie są dostępne dla klientów punktów stacjonarnych. Wielu graczy chwali sobie tzw. „cash-out”, który umożliwia szybką wypłatę postawionych środków w czasie trwania spotkania, co jest niemożliwe przy obstawianiu papierowych kuponów.

Bukmacher online – tylko legalne zakłady

Według polskiego prawa, zakłady bukmacherskie mogą zawierać tylko osoby po ukończeniu 18 lat. Polskie prawo reguluje nie tylko wiek graczy, ale przede działalność spółek bukmacherskich obecnych w naszym kraju. Legalny bukmacher to taki, który dysponuje odpowiednią licencją przyznawaną przez Ministerstwo Finansów. Procedura uzyskania koncesji na bukmacherkę jest dość skomplikowana, jednak to wcale nie przeszkadza w prosperowaniu kilkunastu legalnym bukmacherom w Polsce. Każda spółka wchodząca na nasz rynek bukmacherski musi przede wszystkim posiadać odpowiednio wysoki kapitał zakładowy, zabezpieczenie finansowe, dobrze zaprojektowany regulamin, sprawny system ochrony danych i płatności, a także weryfikacji wieku użytkowników.

Materiał Promocyjny 

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.