Koronawirus

Wesele w czasie pandemii. Jak wybrać salę?

Organizacja wesela „w czasach zarazy” jest jeszcze trudniejsza niż przedtem. O czym pamiętać przy wyborze sali weselnej, by zabawa była zgodna z pandemicznymi przepisami?

Jeszcze w maju mieliśmy nadzieję, że sytuacja epidemiczna poprawi się na tyle, że jesienią wesela będziemy organizować na tych samych zasadach, co przed pandemią. Dziś jednak wiemy, że COVID-19 pozostanie z nami dłużej, a rządowe obostrzenia będą obowiązywać jeszcze w tym i prawdopodobnie także w przyszłym roku. Powinni pamiętać przede wszystkim narzeczeni planujący ślub w najbliższych miesiącach.

Jednym z największych wyzwań stojących przed organizującymi wesele w dobie pandemii jest wybór sali weselnej. To od niej zależy, czy nasi goście będą dobrze się bawili i, co najważniejsze, czy spędzą ten wyjątkowy dla nas wieczór bezpiecznie. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze miejsca? Które czynniki okażą się najważniejsze? Na te pytania odpowiadamy w nowym artykule wspólnie z serwisem ułatwiającym wybór sali i pozostałych usług na wesele – Wedding.pl.

Sale weselne Warszawa. Im większa powierzchnia, tym lepiej

Powierzchnia oferowane przez sale weselne jeszcze w czasach przed pandemią miała ogromne znaczenie dla przyszłych nowożeńców. W nowej rzeczywistości to znaczenie jest jeszcze większe. Sala powinna być na tyle duża, by gości można było rozmieścić przy stolikach mieszczących maksymalnie osiem osób, przy czym powinny być to osoby mieszkające ze sobą lub przy najmniej przebywające razem na co dzień. Ważna jest również wielkość parkietu – ten powinien być na tyle duży, by umożliwić bezproblemową zabawę przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego.

Wybierając sale weselne Warszawa, należy zwrócić uwagę na to, czy jej powierzchnia pozwoli rozmieścić stoliki w ten sposób, by odległość między nimi wynosiła co najmniej dwa metry. Przy organizacji przyjęcia ślubnego nie zapominajmy też, że liczba gości nie powinna przekroczyć 150, a ich kompletną listę wraz z danymi adresowymi i kontaktowymi należy przed weselem przekazać sanepidowi.

Sale weselne Łódź. Liczba gości a liczba osób z obsługi

Kolejna kwestia, na jaką przyszli państwo młodzi to liczba kelnerów, którzy mogą obsługiwać ich imprezę. Powinna ona pozwolić na to, by jeden kelner obsługiwał tylko jeden stolik. Maksymalna liczba gości obsługiwanych przez jedną osobę według obecnych przepisów wynosi zaś 15. Jeśli zdecydujemy się na takie atrakcje jak stół wiejski, zimny bufet czy stoisko z wyrobami cukierniczymi, konieczne będzie zaangażowanie kolejnej osoby do ich obsługi – w obecnej sytuacji sale weselne Łódź nie mogą zezwolić na samoobsługę.

Wybór sali weselnej. Co w razie powrotu lockdownu?

Choć na chwilę obecną rządzący zapewniają, że planują powrotu do obostrzeń wprowadzonych wiosną, to nikt nie jest w stanie, jak zmieniać się będzie sytuacja epidemiczna w kraju. Nie możemy więc wykluczyć, że jesienią, zimą lub wiosną wrócimy do stanu pełnego lockdownu z zakazem organizacji jakichkolwiek imprez. Planując wesele na któryś z tych terminów, warto więc sprawdzić, na jakich zasadach sale weselne Kraków umożliwiają anulowanie terminu. Dzięki temu w razie kolejnych obostrzeń nie stracimy wszystkich pieniędzy.

Materiał Promocyjny 

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.