REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Piątkowa sesja może przynieść rekordowe obroty na GPW

Na rynku zapanowała pełna mobilizacja. Część brokerów musiała zrezygnować z urlopów, aby domy maklerskie były w stanie obsłużyć klientów.
Foto: materiały prasowe

To będzie gorący piątek na GPW. Wszystko dlatego, że nakładają się na siebie trzy ważne wydarzenia: awans Polski do grona rynków rozwiniętych według metodologii FTSE Russell, awans największych ośmiu spółek z GPW do indeksu Stoxx Europe 600, a także wygasanie wrześniowej serii kontraktów terminowych. Wszystko więc wskazuje na to, że w piątek padnie rekord obrotów na rynku akcji.

PZU do pobicia

Nie jest więc dziwne, że w domach maklerskich panuje pełna mobilizacja. W związku ze zbliżającymi się wydarzeniami część brokerów zmuszona była zrezygnować nawet z zaplanowanych wcześniej urlopów. Wszyscy spodziewają się bowiem bardzo dużego ruchu na GPW, szczególnie w ostatnich fragmentach piątkowej sesji i na fixingu. Rekord, który padł 12 maja 2010 r., kiedy to przy okazji debiutu PZU na GPW, obroty wyniosły 3,35 mld zł jest poważnie zagrożony.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA