REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Wzrost cen złota powstrzymany. Kiedy wróci?

Początek roku jest udany dla ryzykownych aktywów. Bezpieczne przystanie, takie jak złoto, mogą jednak wrócić do łask. Dużo jednak będzie zależało od zachowania dolara.
Foto: AFP

Nerwowa atmosfera na rynkach, z którą mieliśmy do czynienia pod koniec 2018 r., sprawiła, że blask odzyskało złoto. Jeszcze na początku grudnia cena tego metalu oscylowała w okolicach 1220 dolarów za uncję. Na początku stycznia było to już 1300 dolarów. Tej bariery na trwałe nie udało się jednak przebić. Czy to się zmieni?

Rynkowy krajobraz

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że początek roku przyniósł powrót zwyżek w obszarze bardziej ryzykownych aktywów. Wystarczy powiedzieć, że amerykański indeks S&P500 zyskał od początku stycznia ponad 6 proc. Ale nie widać odwrotu od bezpiecznych przystani, do których należy zaliczyć złoto. Cena tego metalu co prawda w tym roku spadła, ale jest to jedynie symboliczny ruch. Uncja złota potaniała o około 0,5 proc. i obecnie cena oscyluje przy 1280 dolarów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA