Inwestycje

Postaw na zielone złoto i zapomnij o ujemnym oprocentowaniu

Rynek związany z produktami konopi rozwija się na całym świecie, w tym również na tere-nie Polski na przestrzeni ostatnich lat. Konopie cieszą się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim z uwagi na szerokie spektrum zastosowania zarówno w przemyśle che-micznym, jak i farmaceutyce. Spółka Canapharm wykorzystała tą lukę na rynku, aby stać się jedną z pierwszych firm, które podbiją polski rynek.

Firma charakteryzuje się głównie tworzeniem produktów z wykorzystaniem gatunków konopi, które pozwalają na zachowanie wysokiego stężenia CBD. Spółka charakteryzuje się  produkcją roślin tylko i wyłącznie na bazie certyfikowanego materiału siewnego, ze względu na fakt, że od początku istnienia firmy udało się uzyskać pozwolenie na ich uprawę. Obecnie firma jest w trakcie uzyskiwania licencji na wytwarzanie i import leków związanych z medyczną marihuaną.


W naszym kraju panują bardzo dobre warunki do prowadzenia upraw tego gatunku roślin. Obecnie społeczeństwo zdaje sobie sprawę z różnorodności zastosowań związanych z rośliną, które zyskują popularność na całym świecie. Wiele osób chorych na nowotwór sięga właśnie po nie, gdyż stają się one ostatnią deską ratunku przed śmiercią. Ich właściwości skutecznie pomagają zwalczyć wiele rodzajów nowotworów, a szczególne znaczenie w tym mają jej właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, jak również pobudzanie łaknienia.


Wrocławska spółka Canapharm w związku z rozwojem zdecydowała się na organizację akcji inwestycyjnej z zyskiem rzędu 7,1% w skali roku dla inwestora, tzw. finansowania Mezzanine, które należy do gałęzi alternatywnych źródeł rozwoju przedsiębiorstw.  Jest to długoterminowa forma inwestowania, która przekłada się na spore zaufanie osób zainteresowanych nią. Daje ona możliwość niezależnego zarządzania spółką właścicielom, którzy mogą się skupić na generowaniu kapitału, przekładającego się na zysk inwestorów. Rozpoczęcie akcji zaplanowane jest na 20 kwietnia 2021 w święto marihuany o godzinie 16:20, cała akcja jest limitowana i decyduje kolejność wykupu pakietów inwestycyjnych, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Przewidywany roczny zysk z inwestycji w firmę Canapharm wynosi 7,1%

Obecnie z uwagi na przyjętą politykę przez Narodowy Bank Polski większość lokat stała się nieopłacalna z uwagi na pędzącą inflację. Jest ona właściwie ukrytym podatkiem, który manipulowany jest w dużej mierze przez państwo polskie. To, wraz z czynnikami związanymi z pandemią doprowadziło to faktu, iż niemalże każdy Polak zrezygnował z trzymania pieniędzy na lokacie. Wiele osób zainteresowało się funduszami inwestycyjnymi, które często łączą się z wysokim ryzkiem. Zazwyczaj nie przyniosą one również tak dużego zysku, jak inwestycja w firmę Canapharm. Ponadto, patrząc na perspektywę rynku konopnego, jest o wiele bezpieczniejsza inwestycja. Inwestor ma pełną świadomość na rozwój jakiego podmiotu przeznacza swój kapitał. Zysk w ok. 7.1% należy do jednych z najkorzystniejszych, które obecnie są dostępne na rynku.


Dlaczego inwestować w rynek konopii? Biorąc pod uwagę cały szum wokół rynku marihuany i rosnące uznanie dla legalności konopi, oczekuje się, że branża ta będzie się ogromnie rozwijać. Z uwagi na zmiany w polskim prawie lekarze są w stanie przepisywać medyczną marihuanę pacjentom, którym jest ona w stanie uratować życie, pomóc funkcjonować prawidłowo.

Według raportu opublikowanego przez Grand View Research, globalny rynek legalnej marihuany ma osiągnąć wartość 73,6 miliardów dolarów do 2027 roku -  Inna analiza firmy Cowen pokazuje, że "rynek marihuany może wygenerować aż 75 miliardów dolarów rocznej sprzedaży brutto do 2026 roku, co oznacza wzrost z wcześniejszej prognozy 50 miliardów dolarów".

Jest to zatem raczej inwestycja długoterminowa, gdzie mamy pewność uzyskania zysków na wysokim poziomie. Stąd finansowanie typu Mezzanine stanowi świetne narzędzie nie tylko dla Spółki Canapharm, ale również dla inwestorów.


Dlaczego akurat inwestować w Canapharm

Na rynku staramy się działać w różnych sferach związanych z konopiami. Rozwijamy nie tylko swój pionierski model biznesowy na rynku polskim pod kątem produkcji przemysłowej konopi. Działamy również na rzecz uświadamiania społeczeństwa, iż zniesławiona roślina, może uratować wiele osób. Co, jakiś czas daje się słyszeć w mediach, iż ktoś został skazany z uwagi na to, iż medyczna marihuana stanowiła dla niego jedyną opcję ratunku. To bardzo smutne, iż zła sława powoduje nieszczęścia wśród polskich obywateli, których życie dzięki niej mogłoby zostać zmienione. W tym zakresie mamy zamiar w niedalekiej przyszłości wydać książkę, która będzie stanowić kompendium wiedzy na temat zastosowań produktów konopnych. Ta publikacja będzie zawierać niemalże 1000 stron, a napisana została przez Prezesa Spółki Canapharm, który wierzy w innowacyjność rozwiązań w tym zakresie.

Naszą ogromną zaletą jest innowacyjność działania, o czym świadczą złożone wnioski do Urzędu Patentowego, które dotoczą proporcji zawartości kannabinoidów w naszych uprawach, jak również prawną ochronę naszej metody ekstrakcji ultradźwiękami.

Spółka Canapharm jest liderem wśród podmiotów sprzedających produkty konopne przy wykorzystaniu automatów. Automaty są dostępne we wszystkich większych miastach w całej Polsce. Można jest spotkać w marketach takich, jak np. Kaufland, czy też centrach handlowych. Są to zaledwie jedne z nielicznych podmiotów które korzystają z oferty produktów Canapharm.


Naszą dewizą jest kompleksowość działań, dlatego zdecydowaliśmy się na własną uprawę konopi. Dzięki temu firma jest w stanie ręczy za jakość dystrybuowanych samodzielnie produktów do różnych podmiotów gospodarczych, w tym również medycznych. Z drugiej strony wierzymy, iż zautomatyzowane urządzenia w największych marketach w całej Polsce pozwolą nam konkurować cenowo nie tylko z krajowymi konkurentami, ale również działać globalnie, minimalizując jednocześnie koszty operacyjne.

Spółka w 2020 roku podjęła rozmowy z Kanadyjskimi oraz Izraelskimi producentami medycznej marihuany, co zaowocowało kontraktem na import surowca, którego pierwsza partia ma trafić do aptek w IV kwartale 2021 roku.


Nasze uprawy ponadto z uwagi na zastosowane technologie, pozwalają już w tej chwili wykorzystywać je do produkcji marihuany medycznej. Trwa dekryminalizacja tego produktu, która jest wynikiem wieloletnich działań nie tylko niszowych grup społecznych, ale również polityków polskich. Przestrzeń w tym zakresie z roku na roku zwiększają również normy prawne Unii Europejskiej, której członkiem jest Polska. Nie pozostawia zatem wątpliwości fakt, iż nasza oferta z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej szczelna, a co za tym idzie ugruntowana w całej Europie.

Spółka Canapharm udowodniła, iż wiele produktów związanych z konopiami może być zdrowe, jak np. ceramiczne cartridge CBD bez szkodliwych substancji smolistych. Warto zaznaczyć, iż jest to o wiele zdrowsza opcja od produktów tytoniowych, które od lat dostępne są na polskim rynku. Oferujemy coś znacznie lepszego nie tylko pod kątem zdrowia, ale również zastosowań technologicznych.

W swojej działalności Canapharm nie korzysta z pośredników, co znacząco wyróżnia ją na tle konkurencji. Odbiorcy mają pewność, iż towar, który jest im dostarczany, nie będzie przyczyną sankcjonowania przez normy prawne. Za granicą często miało to miejsce, gdyż pośrednicy często wykorzystywali swoją pozycję do tego, aby przemycać nielegalny towar. Zatem jest to jedna z najbezpieczniejszych opcji na rynku, które w obliczu kontroli państwowe nie ma się czego obawiać.

Samodzielność upraw konopi podstawą sukcesu

Posiadamy dwa rodzaje upraw:

- uprawy polowe o areale 13 ha,

- uprawy halowe indor.

Jesteśmy również w posiadaniu 10 ha upraw zakontraktowanych z lokalnymi rolnikami. Dzięki takiemu zastosowaniu jesteśmy całkowicie niezależni od zewnętrznych dostawców. Metodyka ekstrakcji, sposób uprawy gwarantują innowacyjnej technologie opracowane przez Spółkę Canapharm.

Innowacja szyldem Canapharm

W przyszłych latach zamierzamy przeprowadzić wiele inwestycji, które pozwolą nam znacząco wzmocnić naszą pozycję na rynku. Naszym celem jest nie tylko zwiększanie własnej sieci dystrybucyjnej, ale również ciągłe doskonalenie procesu produkcyjnego, by zawsze być o krok przed konkurencją. Wzrost produkcji przy minimalizacji kosztów pozwoli nam walczyć o pozycję na rynku przy pomocy elastycznej polityki cenowej naszych produktów. Naszą kartą atutową będzie modernizacja laboratorium, które jest płaszczyzną rozwoju technologicznego naszych produktów. 

Wykres 1. Analiza rozwoju rynku konopi na podstawie wiedzy specjalistów Canapharm

Nie tylko analizy firmy Canapharm, ale również wielu podmiotów działających na arenie między narodowej, potwierdzają wzrostowy trend rynku konopi. Już niedługo każdy będzie mógł się stać częścią sukcesu tego rynku.

Dołącz do zespołu Canapharm, stając się częścią sukcesu rodzimego biznesu na całym globie.

Akcja inwestycyjna rozpoczyna się 20 kwietnia 2021 r.!

 

Materiał Promocyjny

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.