REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Koniec roku pod znakiem zakupów w niedzielę

Do końca roku będą cztery niedziele handlowe. W całym 2020 r. tylko siedem...
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Cztery niedziele handlowe to doskonała informacja, jeśli chodzi o tegoroczny sezon zakupów przedświątecznych. W branży nie brakuje jednak głosów, że doskonałe wyniki z końca 2019 r. tym ostrzej pokażą problemy, z jakimi sektor zmierzy się od stycznia 2020 r.

Idą święta

– Oczekiwania co do sezonu świątecznego są zawsze wysokie, w tym roku liczba handlowych niedziel może tylko w tym pomóc. Do tego doskonale przyjmują się nowe zwyczaje, jak Black Friday, który rok temu dał nam doskonałe wyniki – mówi Grzegorz Pilch, prezes VRG. – Oczywiście w styczniu będzie znacznie trudniej, dla rynku zakaz handlu jest zjawiskiem negatywnym i ograniczenie liczby dni z otwartymi sklepami na pewno negatywnie wszyscy odczują – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA