O umowie poinformowała dziś Grupa Żywiec w raporcie giełdowym. Spółka chce w ten sposób wykorzystać piwną rewolucję oraz rosnące zainteresowanie konsumentów piwnymi specjalnościami by połączyć siły browaru regionalnego z globalnym producentem piwa.

- Jesteśmy przekonani, że dogłębna znajomość rynku piwnych specjalności oraz elastyczność działania Browaru Namysłów i nasza ekspertyza oraz doświadczenie w budowaniu silnych marek na większą skalę to doskonałe połączenie, które tworzy przepis na sukces na zmieniającym się rynku – mówi Guillaume Duverdier, prezes Grupy Żywiec, cytowany w komunikacie spółki.

Dla browaru będzie to spora rewolucja, przez ostatnie 20 lat Namysłów należał do rodziny Gostomskich.  - W tym czasie z lokalnego browaru rozwinęliśmy tę firmę w liczącego się na rynku regionalnego gracza – mówi Michael Gostomski, prezes rady nadzorczej oraz większościowy udziałowiec Browaru Namysłów.

Browar Namysłów produkuje rocznie około 1,7 mln hl piwa w Namysłowie i Braniewie. Swoją siedzibę ma w zabytkowym zamku, gdzie, według spółki, lokalne tradycje piwowarskie sięgają 1321 roku. Do głównych marek browaru należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe and Kuflowe.

Na transakcję musi się zgodzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.