REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Emperię, właściciela Stokrotek, może przejąć inwestor z Litwy, grupa Maxima

Właścicielem Stokrotek, który od kilku miesięcy szuka inwestora, zainteresowała się grupa Maxima, prowadząca w Polsce sieć sklepów aldik.
Foto: materiały prasowe

Wiosną zarząd Emperii Holding, właściciel Stokrotek, zapowiadał, że sprawa inwestora, który nabędzie 100 proc. jej akcji, zostanie rozstrzygnięta do końca III kwartału 2017 r. Pod koniec sierpnia, przy okazji prezentacji wyników półrocznych zarząd stwierdził, że proces pozyskiwania inwestora jest na etapie zaawansowanego due diligence i przebiega zgodnie z harmonogramem. Okazuje się jednak, że sprawa może wyjaśnić się w I kwartale przyszłego roku. Firmę przejmie prawdopodobnie inwestor branżowy.

Międzynarodowa grupa

Jak dowiedział się „Parkiet", Emperią jest zainteresowana litewska grupa Maxima, która prowadzi sieci sklepów detalicznych w Polsce, krajach bałtyckich i Bułgarii. W naszym kraju jest znana pod marką Aldik. Sieć rozwinęła się w Lublinie. Obecnie liczy 30 sklepów zlokalizowanych w województwach lubelskim, mazowieckim i podkarpackim. Skonsolidowane przychody grupy Maxima w 2016 r. sięgnęły 2,69 mld euro bez VAT. Przychody w Polsce wyniosły wówczas 48,2 mln euro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA