REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

LPP postawi centrum dystrybucyjne w Rumunii

Odzieżowa grupa podpisała umowę na budowę nowego centrum dystrybucyjnego pod Bukaresztem w Rumunii o powierzchni 22 tys. m2.
Foto: materiały prasowe

- Rozwój naszej sieci stacjonarnej w Polsce i za granicą oraz znaczący wzrost udziału sprzedaży internetowej to wyzwania, które wymagają zaawansowanego technologicznie zaplecza logistycznego. Rumunia jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków w naszym portfolio - notujemy na nim zwiększającą się sprzedaż wszystkich naszych marek, w szczególności w kanale e-commerce. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest możliwość sprawnej obsługi krajów Europy Południowo-Wschodniej – wyjaśnił Jacek Kujawa, wiceprezes LPP ds. logistyki i IT.

Centrum dystrybucyjne o powierzchni 22 tys. m2, będzie pełniło rolę tzw. Fullfilment Center, dedykowanego obsłudze logistycznej sprzedaży internetowej wszystkich marek należących do LPP. Docelowo z nowego magazynu realizowane będą zamówienia na terenie całej Europy Południowo-Wschodniej. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 rok. - Poza granicami Polski będzie to już drugie centrum dystrybucyjne gdańskiego producenta odzieży. Firma posiada obecnie magazyny o łącznej powierzchni ponad 100 tys. m2 w Pruszczu Gdańskim, Gdańsku, Strykowie i w Moskwie. W najbliższych latach planowany jest dalszy rozwój sieci dystrybucji i zwiększenie powierzchni magazynowej do ponad 270 tys. m2 - poinformowała spółka  w komunikacie.

Podczas wtorkowej sesji za akcje LPP płacono na giełdzie po około 7900 zł, co oznacza spadek o 1,5 proc. względem kursu odniesienia z poprzedniej sesji.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA