REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Potencjalny kupiec

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) ma zielone światło do negocjacji w sprawie przejęcia Baltony. Akcje operatora sklepów wolnocłowych drożały na otwarciu wtorkowej sesji o ponad 10 proc., do 6,35 zł.
Foto: materiały prasowe

PPL uzyskało wstępne zgody organów korporacyjnych na objęcie obligacji Baltony oraz na negocjacje warunków kupna większościowego pakietu akcji od hinduskiej grupy Flamengo – która kontroluje poprzez spółkę zależną 80,68 proc. udziałów Baltony.

Baltona ma wyemitować obligacje, które mają zostać objęte przez PPL w celu refinansowania dotychczasowego zadłużenia oraz dostarczenia środków na finansowanie jej kapitału obrotowego. Spółka zaznacza jednak, że od niej zależą tylko negocjacje w zakresie emisji obligacji, a nie sprzedaży akcji. Ostrzega też, że mogą istnieć niezależne od niej okoliczności, np. po stronie głównego akcjonariusza lub PPL, które spowodują, że nie dojdzie do sprzedaży pakietu kontrolnego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA