REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Global Cosmed podtrzymuje plany na 2018 rok

W wynikach spółki pojawiły się pozytywne efekty prowadzonej restrukturyzacji.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Firma zajmująca się produkcją i dystrybucją chemii gospodarczej oraz kosmetyków I półrocze br. może zaliczyć do udanych. Dlatego jej zarząd podtrzymał tegoroczne cele finansowe zakładające osiągnięcie 320 mln zł skonsolidowanych przychodów i wynik EBITDA na poziomie 10 mln zł.

Cel w zasięgu spółki

Zarząd dystrybutora nie kryje optymizmu po wynikach za I półrocze. – Możemy stwierdzić, że trudny okres roku 2017 jest już poza nami i generujemy dodatnie wyniki na poziomie EBITDA. Udało się to między innymi dzięki poprawie rentowności kontraktów marek prywatnych, a także rezygnacji z części kontraktów o najniższej rentowności – wyjaśniła Magdalena Mielimonka, wiceprezes Global Cosmed. – Z drugiej strony widzimy też pierwsze wyniki prowadzonej restrukturyzacji kosztowej, które przyczyniły się do poprawy rentowności w I połowie 2018 roku. Odnotowaliśmy między innymi dwucyfrowy spadek kosztów usług obcych i pozostałych w stosunku do pierwszej połowy 2017 roku oraz jednocyfrowy spadek kosztów zużycia surowców i materiałów. Dzięki programowi redukcji kosztów we wszystkich obszarach działalności spółki udało nam się również zmniejszyć poziom zadłużenia - dodała wiceprezes Global Cosmed. - W ostrożnej ocenie zarządu realizacja prognozowanego zysku EBITDA na poziomie 10 mln zł w całym 2018 r. nie jest zagrożona – podkreśliła.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA