REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Global Cosmed: Cele na 2019 r. w zasięgu

Global Cosmed, producent i dystrybutor chemii gospodarczej oraz kosmetyków, I półrocze br. może zaliczyć do udanych.
Foto: materiały prasowe

Dlatego jego zarząd podtrzymał tegoroczne cele finansowe zakładające osiągnięcie 304 mln zł skonsolidowanych przychodów i wynik EBITDA na poziomie 14 mln zł wobec 300,8 mln zł przychodów i 10,2 mln zł EBITDA zanotowanych w 2018 roku. W okresie pierwszych sześciu miesięcy tego roku EBITDA grupy wyniosła 8,4 mln zł, a przychody ze sprzedaży 150,3 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami zarząd koncentruje się na poprawie rentowności spółek dystrybucyjnych działających na rynkach zagranicznych w segmencie brandów oraz marek prywatnych, a także poprawie operacyjnej w zakresie produkcji i logistyki. – Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego półrocza, które okazały się trochę lepsze od naszych oczekiwań. Konsekwentnie realizowana strategia przynosi zamierzone efekty. Poprawiliśmy wyniki zarówno w segmencie brandów, jak i marek prywatnych. Utrzymująca się stabilizacja na rynku surowców pozwala z optymizmem patrzeć na dalszą część tego roku. Niemniej jednak z uwagą obserwujemy przyśpieszającą inflację w Polsce oraz podwyższoną zmienność na rynku walutowym, które mogą zacząć negatywnie oddziaływać na rynek. Chcemy więcej inwestować w swoje marki zarówno w Polsce, jak i zagranicą – podkreśla Magdalena Mielimonka, wiceprezes Global Cosmed.

Tegoroczne cele finansowe Global Cosmed chce zrealizować poprzez organiczny rozwój sprzedaży strategicznych brandów na wszystkich rynkach oraz optymalizację portfela marek prywatnych. Zarząd oczekuje jednocyfrowej poprawy sprzedaży w 2019 roku w Polsce oraz wysokiej, dwucyfrowej dynamiki sprzedaży za granicą. Głównym czynnikiem rozwoju ma być marka Bobini w Azji (Korea Południowa, Wietnam) oraz budowanie skali w regionie Afryki i Bliskiego Wschodu. – Planujemy wprowadzenie nowości, o których poinformujemy do końca tego roku. Niezmiennie ogromną szansę dostrzegamy w rozwoju marki Bobini w Azji, gdzie zrealizowaliśmy kolejne zamówienia i budujemy świadomość naszych produktów – dodaje Mielimonka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA