REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

LPP dozuje nakłady na paneuropejski e-commerce

Ruszający za chwilę e-sklep odzieżowej grupy nie będzie promowany za pomocą drogiej kampanii na skalę europejską. Firma najpierw chce zadbać o logistykę. Po to robi emisję obligacji.

Przemysław Lutkiewicz, prezes LPP

Foto: lpp.com.pl

O 6,6 proc., do 7785 zł, rósł w czwartek kurs akcji LPP, największej w kraju odzieżowej firmy, po tym, jak opublikowała finalne wyniki za II kwartał i – mimo drożejącego dolara – podtrzymała założenia co do marży brutto ze sprzedaży w liczącym 13 miesięcy roku. Zdaniem analityków notowaniom pomogła zapowiedź szybszej rozbudowy powierzchni handlowej oraz sygnały, że III kwartał grupa może zaliczyć do udanych. Sprzedaż w tzw. porównywalnych sklepach (LFL) może być wyższa niż rok temu. W II kw. wzrost był nieznaczny: 1,3 proc.

Sposoby na marżę

LPP, właściciel takich marek jak Reserved, House i Sinsay, w bieżącym roku obrotowym chce odnotować dwucyfrowy wzrost przychodów oraz 53-, 54-proc. marży brutto ze sprzedaży – podtrzymał w czwartek wiceprezes gdańskiej grupy Przemysław Lutkiewicz. Jednocześnie grupa podała, że w br. chce zwiększyć powierzchnię handlową o 14 proc. (do 1,25 mln mkw.), czyli do 2 pkt proc. więcej, niż deklarowała wcześniej. Wzrost ten dotyczy głównie sklepów pod marką Sinsay.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA