REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Tempo wzrostu Timu może wyhamować

Firma ma za sobą udany okres. Ale w kolejnych kwartałach może być trudniej o poprawę.
Foto: materiały prasowe

Na razie największy w Polsce dystrybutor elektrotechniki radzi sobie doskonale. Dzięki zauważalnej poprawie marży brutto ze sprzedaży zanotował skokowy wzrost wyników finansowych w I półroczu.

Spowolnienie na horyzoncie

– Można już zauważyć oznaki spowolnienia sprzedaży w sektorze budowlanym. Dlatego trzeba być przygotowanym, że może to mieć przełożenie na nasze wyniki – zauważa Krzysztof Folta, prezes Timu. Przyznaje, że utrzymanie tempa wzrostu z I półrocza będzie trudne do zrealizowania w kolejnych okresach. – Naszym priorytetem jest dalsza poprawa rentowności biznesu, a nie przyrost sprzedaży – przekonuje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA