REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Protektor: Luma w wezwaniu oferuje 4,2 zł za akcję

O 35 proc. wzrósł w ciągu ostatnich trzech miesięcy kurs akcji Protektora, producenta obuwia specjalistycznego. Część tego wzrostu można przypisać strategii prezesa Andrzeja Wojciechowskiego, zakładającej m.in. restrukturyzację firmy.
Foto: protektorsa.pl

Część wzrostu notowań miała jednak miejsce w ostatnich dniach, na krótko przed ogłoszonym w czwartek wezwaniem. W tym czasie zaangażowanie w spółce zwiększało PKO TFI, które przekroczyło próg 5 proc. w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu.

W czwartek kontrolowany przez Radosława Miśkiewicza Luma Holding zaproponował giełdowym inwestorom 4,2 zł za każdy z prawie 6,3 mln walorów. Papiery te odpowiadają 33,1 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Protektora. Za sprawą wezwania wraz z Luma Investments wzywający dysponować miałby 66 proc. akcji obuwniczej firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA