Handel i konsumpcja

Trudna konsolidacja małych i średnich firm odzieżowych

Aż o 40 procent spadał w czwartek kurs akcji Gino Rossi za sprawą problemów ze sprzedażą Simple Creative Products na rzecz Monnari Trade. To niejedyny przykład trudnej konsolidacji w odzieżowej branży w ostatnim czasie.
Foto: Fotorzepa, Jakub Kamiński

Do 26 groszy, czyli nawet o 40 proc., spadał w czwartek kurs akcji obuwniczo-odzieżowej grupy Gino Rossi po tym, jak stało się oczywiste, że rozmowy o sprzedaży odzieżowej marki Simple na rzecz Monnari Trade są coraz trudniejsze, a ryzyko finansowe coraz większe.

Co zrobi PKO BP

W środę komornik na zlecenie spółki Miss Class z grupy Monnari Trade zajął konto Simple do 6 mln zł. Wbrew oczekiwaniom PKO BP, banku finansującego Gino Rossi i Simple, do godziny 9 w czwartek zajęcie to nie zostało cofnięte. To otwiera drogę PKO BP do wypowiedzenia kredytu 25 mln zł udzielonego grupie Gino Rossi, o czym zarząd tej firmy poinformował w środowym komunikacie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz