REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Sfinks Polska. Prezes znów się nie wywiązał z deklaracji

O ponad 6 proc., do 0,87 zł, zniżkowały we wtorek po południu akcje Sfinks Polska. Restaurator znów przesunął czas na zapisy na akcje serii P.

Sylwester Cacek

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Trwa druga próba emisji akcji, co do której firma kierowana wciąż przez Sylwestra Cacka zobowiązała się wobec banku-kredytodawcy. Zapisy zostały przesunięte po raz trzeci. Tym razem maksymalny termin subskrypcji i wpłaty pieniędzy wyznaczono na 15 października. W osobnym komunikacie restaurator podał również, że Cacek nie dokonał wpłaty, wynikającej z umowy objęcia 2,5 mln akcji serii P, podpisanej około trzech tygodni temu.

Wówczas Sfinks informował, że w przypadku objęcia 2,5 mln akcji przez Cacka zostałby osiągnięty minimalny próg emisji akcji serii P, określony na minimum 2 mln zł. Zgodnie z komunikatem spółka zawarła wtedy także umowę objęcia 500 tys. akcji z innym inwestorem, który dokonał już wpłaty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA