REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Monnari wycenia akcje Simple na 12 mln zł

Monnari Trade poinformowało dziś, że złożyło skorygowaną, niewiążącą ofertę nabycia 100 proc. akcji spółki Simple Creative Products od Gino Rossi. Proponuje 12 mln zł.
Foto: materiały prasowe

– Złożyliśmy ofertę i czekamy na odpowiedź – mówi Anna Augustynika-Kala, reprezentująca Monnari. W lutym tego roku Monnari złożyło wstępną niewiążącą ofertę zakupu akcji Simple, w której wartość odzieżowej firmy została ustalona na 46-50,5 mln zł, przy założeniu, że nie ma ona zadłużenia i gotówki na kontach. Simple dług miało i zapewne ma nadal. Dlatego trudno jest jednoznacznie wskazać o ile Monnari obniżyło swoją propozycję.

Kupujący podaje, że oferta jest niższa. - Proponowana cena nabycia akcji Simple została obniżona, w porównaniu do ceny akcji zawartej w pierwszej ofercie z dnia 19 lutego 2018 roku, przede wszystkim z uwagi na znaczące pogorszenie wyników finansowych osiągniętych przez Simple od momentu złożenia pierwszej oferty. Wyżej wskazana cena nabycia została określona przy założeniu, że w dniu zamknięcia transakcji nie ulegną pogorszeniu przede wszystkim skorygowany dług netto oraz skorygowany kapitał obrotowy netto – czytamy w komunikacie łódzkiej firmy.

Więcej informacji dostarczył późniejszy w stosunku do informacji z Monnari komunikat Gino Rossi. Wynika z niego, że obecnie dług netto Simple sięga 19,9 mln zł, a co za tym idzie wartość przedsiębiorstwa tej firmy w transakcji mogłaby wynieść około 32 mln zł. To o kilkanaście milionów złotych mniej niż wynikało z pierwszej oferty.

Ten brak uwzględniali w wycenie Gino inwestorzy giełdowi na środowej sesji. Kurs akcji grupy spadał nawet o 14,75 procent do 0,52 zł. Ostatecznie na zamknięciu sesji akcje były tańsze niż dzień wcześniej o około 9,8 proc. i jedna kosztowała 0,55 zł. 

Zarząd Gino, który pieniądze ze sprzedaży Simple i planowanej emisji chce przeznaczyć na spłatę długu, na razie nie odpowiedział na nasze pytania. Podał, że analizuje przedstawione propozycje.

Monnari oczekuje też spełnienia kilku warunków: zdjęcia z akcji Simple obciążeń o ile istnieją, uzyskanie zgód przez Gino na zawarcie transakcji, podpisanie porozumienia z PKO BP porozumienia odnośnie zasad dalszego finansowania Simple, rozliczenie należności między Simple a Gino Rossi oraz gwarancję, że obecny zarząd Simple zostanie na stanowiskach przez dwa lata od zawarcia umowy.

Obecnie prezesem Simple Creative Products jest prezes Gino Rossi Tomasz Malicki. Trudno sobie wyobrazić, aby zgodził się na warunek Monnari i pracował dla grupy Mirosława Misztala przez kolejne 24 miesiące. 

Na przejęcie Simple przez Monnari zgodził się już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przedłużone prawo pierwokupu akcji SCP przysługiwało Monnari do końca maja. Firmy nie informowały aby zostało powtórnie wydłużone.

MISS Class, spółka zależna Monnari, która miała pierwotnie nabyć SCP zobowiązała się pożyczyć Simple 4 mln zł na sfinansowanie tegorocznej kolekcji.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA