REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Akcjonariusze Protektora szykują nowe otwarcie

Luma Holding i członek porozumienia akcjonariuszy zgłosili wnioski o odwołanie nadzorców.
Foto: protektorsa.pl

Giełdowe raporty Protektora sugerują, że zwołane na 26 czerwca zwyczajne walne zgromadzenie będzie ciekawe. Porozumienie akcjonariuszy uspokaja, że nie chodzi o spór.

Pozornie wet za wet

Najpierw Luma Holding (ma 32,9 proc. akcji) wniosła o odwołanie z rady nadzorczej Andrzeja Kasperka, niegdyś analityka (pracował m.in. dla COK Banku Handlowego, UBS), a od kryzysu 2008 r. zajmującego się działalnością private equity. Z kolei Piotr Szostak, posiadacz 12,12 proc. akcji spółki, zażądał odwołania z rady nadzorczej Jakuba Karnowskiego, związanego z Lumą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Odbierz 50% rabatu
na miesięczną eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA