REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Helio: Zamiast dywidendy rozwój zakładu

Producent bakalii zanotował w III kwartale roku obrotowego (I kwartale roku kalendarzowego) skok wolumenu sprzedaży aż o 42 proc. i wzrost wartości przychodów o 28 proc.

– Dzięki nowym produktom mamy większą sprzedaż w Biedronce. To nasz największy klient – mówi Leszek Wąsowicz, prezes Helio.

Foto: materiały prasowe

– Jesteśmy zadowoleni, to rekordowe kwartalne wyniki w całej historii spółki – powiedział „Parkietowi" Leszek Wąsowicz, prezes Helio, które w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.

Wartość przychodów w III kwartale roku obrotowego 2016/2017 (kończy się 30 czerwca) wyniosła prawie 47,4 mln zł wobec niecałych 37 mln zł w analogicznym kwartale rok wcześniej. Zysk netto spółki w III kwartale roku obrotowego wyniósł 3,04 mln zł i wzrósł o blisko 90 proc. Zysk na poziomie EBITDA zwiększył się o 55 proc., do prawie 4,3 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA