REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

CCC: jesteśmy jak początkujący kierowca

Obuwnicza grupa wiele rzeczy robi po raz pierwszy. Relacja z tego, jak jej idzie, wystraszyła inwestorów.
Foto: parkiet.com

Nawet o 8,45 proc., do 163,7 zł, spadał w czwartek kurs akcji obuwniczej grupy CCC. Według Konrada Księżopolskiego, szefa analityków w Haitong Banku, to tylko do pewnego stopnia efekt powrotu ryzyka, że w życie wejdzie tzw. podatek od handlu, a w większym kwestia informacji przekazanych przy okazji publikacji ostatecznych wyników finansowych kwartału.

Bicie w pierś

Po pierwsze, prezes Marcin Czyczerski podał, że ze względu na pogodę w maju sprzedaż obuwia z kolekcji letniej (czyli w tzw. pierwszych cenach) stanowi w tym miesiącu zaledwie 9 proc. sprzedaży. Po drugie, wiceprezes Karol Półtorak zasygnalizował, że przejęta w 2018 r. szwajcarska grupa Karl Voegele zamiast w tym roku może zacząć zarabiać (na poziomie EBITDA) dopiero w 2020 r. Po trzecie, prezes Czyczerski akcentował problemy, z którymi grupa musiała zmierzyć się w I kwartale, w tym na przykład problemy z „zatowarowaniem", wynikające z wdrażania systemu informatycznego i brakiem synchronizacji dostaw towarów i przygotowania kampanii marketingowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA