REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Pepees zwiększa zysk w I kw. o 97,5 proc.

Przedsiębiorstwo przemysłu spożywczego udanie rozpoczyna rok. Wzrosły przychody firmy, ale największy skok spółka zaliczyła pod względem osiągniętego zysku.
Foto: materiały prasowe

Skonsolidowane przychody Pepeesu wyniosły w ciągu trzech miesięcy 63,5 mln zł, co jest wynikiem wyższym o 13,3 proc. względem I kwartału 2018 r.

O 0,7 proc. spadła dynamika kosztów własnych ze sprzedaży, co przy wzroście przychodów pozwoliło na osiągnięcie 23,9 mln zł zysku brutto ze sprzedaży. Wynik ten jest wyższy o 47,7 proc. niż przed rokiem. Zysk netto na koniec marca wzrósł względem I kwartału 2018 r. o 97,5 proc. W bieżącym roku wynosił 9,6 mln zł.

Zdaniem firmy czynnikami mogącymi wpłynąć na wyniki Pepeesu w następnych kwartałach są ceny skrobi na rynkach krajowym i światowym, kursy walut ze względu na eksport prowadzony przez przedsiębiorstwo oraz stopy procentowe kredytów pobranych przez spółkę opartych na stawce WIBOR.

Kurs firmy rósł w środowe popołudnie o 4,8 proc., a akcjonariusze płacili za papiery po 1,75 zł. Pepees w ciągu roku wzmocnił swoją pozycję na giełdzie, ponieważ roczna stopa zwrotu wynosiła w połowie maja 16,7 proc. Wskaźnik YTD na 15 maja wynosił 40 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA