REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

ZM Kania: Plany firmy obudziły inwestorów

Zapowiedź poszukiwania doradcy inwestycyjnego, a także ewentualnego inwestora dla Zakładów Mięsnych Kania wywołała największy ruch na akcjach od pięciu lat.
Foto: Bloomberg

Zarząd poinformował 12 lutego rano, że rozpoczyna procedurę wyboru doradcy inwestycyjnego. Tego dnia właściciela zmieniło ponad 3,5 mln akcji (blisko 3 proc. kapitału), dzień później wolumen wyniósł ponad 2,1 mln zł papierów, a na kolejnej sesji ponad 1,56 mln zł. W ciągu ostatniego roku rzadko przekraczały 200 tys. walorów na sesji. Rekordowy dzienny wolumen był na początku lutego 2014 r. i wyniósł prawie 4,7 mln akcji.

Doradca ma zbadać możliwość zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej spółki. W grę wchodzi także pozyskanie inwestora branżowego lub private equity. Zapytaliśmy o komentarz, jednak zarząd poinformował, że do czasu rozstrzygnięć nie będzie udzielał dodatkowych informacji. W reakcji na zapowiedź poszukiwania inwestora wzrósł też kurs akcji spółki. W dniu przesłania komunikatu o doradcy skoczył o prawie 10 proc., z 0,95 zł do 1,04 zł, i utrzymuje się na tym poziomie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs spadł o blisko 30 proc. W III kw. 2018 r. spółka wykazała 7,44 mln zł zysku netto (13,3 mln zł rok wcześniej). Przychody spadły do 290,27 mln zł z 388 mln zł przed rokiem.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA