REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

KNF ukarał akcjonariusza Polrestu

Karę 100 tysięcy złotych nałożyła Komisja Nadzoru Finansowego na cypryjską firmą Thabino Holdings, która jest głównym akcjonariuszem notowanej na GPW restauracyjnej spółki Polrest
Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier dm Dariusz Majgier

Powodem jest niepowiadomienie o przekroczeniu progu 25 proc. liczby głosów w czerwcu 2010 r., a także niewskazanie w zawiadomieniu do KNF o przekroczeniu tego progu informacji dotyczącej zamiaru dalszego zwiększania udziału. Kolejnym motywem nałożenia kary jest brak wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji Polrestu w liczbie nie mniejszej niż 10 proc. liczby głosów, w związku z nabyciem w czerwcu 2010 r. akcji stanowiących więcej niż 10 proc. liczby głosów w okresie krótszym niż 60 dni.

Spółka Polrest znajduje się w stanie upadłości.

Komisja jednogłośnie zgodziła się na utworzenie przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska Allianz Polska Dobrowolnego Funduszu Emerytalnego oraz przez Amplico Powszechne Towarzystwo Emerytalne MetLife Amplico Dobrowolnego Funduszu Emerytalnego mających prowadzić indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego IKZE.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA