REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

EMC Instytut Medyczny podpisał umowę z niemieckim szpitalem

EMC Instytut Medyczny podpisał umowę z Universitätsmedizin Greifswald. Zakłada ona współpracę m.in. w zakresie edukacji i szkoleń, wymiany personelu, przedsięwzięć na rynku medycznym oraz wspólnych usług medycznych dla pacjentów po obu stronach granicy. To pierwszy tego typu projekt w naszym kraju.

Spółka i szpital chcą także współpracować przy wdrażaniu nowych rozwiązań w zakresie telemedycyny i teleradologii.

- Sądzę, że zaufanie jakim nas obdarzono, wynika też z pozytywnych doświadczeń wielu obywateli Niemiec, którzy leczeni byli w naszych placówkach, zwłaszcza po tym, jak w ubiegłym roku podpisaliśmy umowę z największą niemiecką kasą chorych AOK  – mówi Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

- Współpraca pomiędzy naszymi firmami jest ważnym krokiem w perspektywie wejścia nowej dyrektywy o swobodnym przepływie pacjentów w Unii Europejskiej – komentuje  prof. Marek Zygmunt, przewodniczący zarządu niemieckiego szpitala.

EMC Instytut Medyczny ma obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni i zatrudnia ponad 2, 1 tys. osób.

Szpital Akademicki przy Uniwersytecie Medycznym w Greifswaldzie stanowi jeden z głównych szpitali w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Zatrudnia prawie 4500 pracowników, z czego około 700 stanowią lekarze. Szpital jest zapleczem dydaktycznym dla 1100 studentów.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA