Handel i konsumpcja

Dektra: Będzie dywidenda i skup akcji

Zarząd spółki Dektry, notowanej na rynku NewConnect spółki zajmującej się produkcją i dystrybucją materiałów dla budownictwa i rolnictwa, zdecydował o zmianie dotychczasowej polityki dywidendowej.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Z komunikatu spółki wynika, że zamierza ona nie tylko wypłacać dywidendę, ale również skupować akcje. - W 2015 roku zarząd zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu podzielenie zysku netto na dwie części, z przeznaczeniem na: dywidendę oraz skup akcji własnych, natomiast w latach 2016-2017 na trzy części: kapitał zapasowy, dywidenda oraz skup akcji własnych – wyjaśniono w komunikacie.

- Począwszy od wypłat w 2015 roku zarząd zamierza rekomendować podział puli dywidendowej i przeznaczonej na skup akcji w następujących proporcjach: dywidenda - minimum 70 proc. kwoty przeznaczonej na wypłatę dla akcjonariuszy, skup własnych akcji - maksimum 30 proc. kwoty przeznaczonej na wypłatę dla akcjonariuszy - dodano.

Spółka podała, że powodem polityki dywidendowej ma związek z koniunkturą panującą na rynku NewConnect oraz niezadowalającymi efektami dotychczasowej polityki

- Przez ostatnie trzy lata notowań akcji spółki na rynku NewConnect cały zysk netto został przeznaczony na dywidendę. Stopa dywidendy w spółce (wg notowań na dzień przyznania prawa) wynosiła w latach 2012-2014 odpowiednio: 10 proc., 9,55 proc., 9,88 proc., co jest znacznie powyżej średniej dla rynku. Jednocześnie spółka jest obecnie notowana przy wskaźniku C/Z wynoszącym ok. 10, co jest znacznie poniżej średniej rynkowej – stwierdzono w komunikacie.

Zarząd spółki oczekuje, że zmiana polityki dywidendowej przyczyni się do wzrostu notowań akcji spółki.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.