Gospodarka

KNF chce ograniczyć dźwignię na foreksie

Gonitwa za jak największym lewarem na rynku forex już niedługo może się skończyć. Wszystko za sprawą Komisji Nadzoru Finansowego.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Jak dowiedział się „Parkiet", nadzór chce wprowadzić zmiany w prawie tak, aby wykonywane zlecenia na rynku odbywały się przy depozycie zabezpieczającym nie mniejszym niż 2 proc. Mówiąc inaczej, maksymalna dopuszczalna dźwignia finansowana nie mogłaby być większa niż 1:50. Gdyby zmiany udało się wprowadzić w życie, skończyłyby się czasy otwierania pozycji o znacznie większej wartości niż posiadany kapitał na rachunku. Propozycja nadzoru trafiła już do Ministerstwa Finansów.

2 proc. miałby wynosić minimalny depozyt zabezpieczający dla transakcji pochodnymi według propozycji KNF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.