Gospodarka - Świat

Na światowych giełdach pada rekord za rekordem

Inwestorzy wpadli w zakupowy szał i windują indeksy do historycznych poziomów. Argumenty do wzrostu dają szczepienia, umowa między UE a Wielką Brytanią i pakiet pomocowy w USA.
Foto: AFP

Od USA przez Niemcy po Japonię indeksy notują kolejne szczyty. W ostatnich dniach pojawiło się kilka czynników, które dają paliwo do wzrostu. Siłę byków widać również na polskim parkiecie.

Byki z Europy

Na początku wtorkowej sesji WIG20 wzrósł do ponad 2030 pkt. Nie jest to rekord wszech czasów, ale indeks stara się jak najszybciej odrobić wiosenne straty i jest już na najwyższym poziomie od lutego. Świetnie radzi sobie m.in. Dino, które według stanu na wtorek wypracowało najwyższą stopę zwrotu w tym roku wśród blue chips. Akcje sieci sklepów po raz pierwszy w historii przebiły poziom 290 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.